Dlaczego warto serwisować drukarki laserowe i atramentowe?

serwis i naprawa drukarek

Drukowanie to dość częsta czynność, wykonywana zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Jednak aby proces przebiegał komfortowo, wydajnie i bez jakichkolwiek zakłóceń bardzo ważne jest to, by wykonywany był na nowoczesnym, efektywnym oraz w pełni sprawnym sprzęcie. Takie połączenie pozwoli na otrzymanie wysokiej jakości materiałów drukowanych. Należy jednak pamiętać o tym, że korzystanie ze sprzętu niezgodnie z zaleceniami czy częsta eksploatacja mogą przyczynić się do występowania problemów w prawidłowym działaniu drukarki. Czy można tego uniknąć? Jak najbardziej tak. Należy jedynie pamiętać o regularnym serwisowaniu urządzeń drukujących.

Jakie są najczęstsze usterki w drukarkach? 

Drukarki to bardzo ważne urządzenia nie tylko w biurach, ale i w wielu domach. Niestety usterki, zarówno te błahe jak i bardziej poważne potrafią naprawdę utrudnić życie. Jakie są najczęstsze usterki, z którymi zmagają się użytkownicy drukarek? To przede wszystkim:

  • nieprawidłowe drukowanie – jeżeli winowajcą takiej sytuacji jest nieprawidłowo założony tusz czy toner z problemem można poradzić sobie samodzielnie, jeśli nie konieczna będzie pomoc specjalisty;
  • głośna praca urządzenia – klekotanie czy piszczenie nie są normalnym dźwiękami, które powinna wydawać drukarka, dlatego gdy tylko się pojawią możne to oznaczać, że z urządzeniem dzieje się coś niedobrego;
  • brak wydruku, będący jedną z najczęściej pojawiających się usterek. To także najbardziej problematyczna, ponieważ powodów takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, często usterki może zdiagnozować wyłącznie specjalista;
  • nieczytelne i nieestetyczne wydruki mogą być spowodowane zanieczyszczonym lub kończącym się tonerem. Jednak jeżeli po ich wymianie problem nie znika, konieczne jest oddanie urządzenia do serwisu.

Część niewielkich usterek drukarki użytkownik jest w stanie usunąć samodzielnie (np. poprzez wymianę tuszu i tonera czy modyfikacje ustawień). Większość jednak nie jest możliwa do naprawienia dla laika, wówczas jedynym ratunkiem dla urządzenia jest oddanie go do serwisu.

 Serwisowanie urządzeń to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne niż zakup nowej drukarki.

Dlaczego warto serwisować drukarki? 

Inflacja, stale rosnące ceny sprawiają, że zarówno przeciętni obywatele jak i przedsiębiorcy na każdym obszarze poszukują oszczędności. Z tego też powodu, zamiast kupować nową drukarkę, oddają poprzednią do serwisu. Oddawanie urządzenia w ręce profesjonalistów to nie tylko oszczędność. To również działanie sprzyjające ochronie środowiska naturalnego, ponieważ w ten sposób zmienia się ilość elektrośmieci, które stanowią obecnie poważne zagrożenie dla środowiska.

Starsze drukarki bardzo często są wykonane solidnie, a tonery i części zamienne do nich są stosunkowo tanie (w przeciwieństwie do nowoczesnych urządzeń), co jest kolejnym powodem, dla którego warto, zamiast kupić nowe urządzenie, oddać swoje stare do serwisu, w ręce specjalistów.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z serwisów drukarek? Warto mieć świadomość tego, że decydując się na samodzielną identyfikację problemu i jego naprawę przez brak umiejętności i wiedzy można spowodować znacznie poważniejsze problemy. W takim przypadku może dojść nawet to konieczności zakupu nowej drukarki. Dlatego też gdy tylko pojawi się problem z urządzeniem, warto oddać je w ręce specjalistów z profesjonalnego serwisu.

Jak często należy serwisować drukarki? 

Częstotliwość serwisowania urządzeń drukujących zależna jest przede wszystkim od typu drukarki, indywidualnych potrzeb oraz stopnia eksploatacji urządzenia. Nawet jeżeli drukarka działa zgodnie z oczekiwaniami i nie ma w jej funkcjonowaniu żadnych problemów, warto mimo wszystko przeprowadzać podstawowe prace serwisowe przynajmniej raz do roku. To pomoże uchronić urządzenie przez poważną usterką, której naprawa byłaby kosztowna lub wymagała wymiany urządzenia na nowe.

Są jednak pewne przypadku, w których nawet pomimo tego, że drukarka jest sprawna, warto serwisować ją nieco częściej. To przede wszystkim sytuacje w których:

  • urządzenie przechowywane jest w wilgotnym pomieszczeniu,
  • użytkowanie urządzenia odbywa się w zakurzonych i zapylonych pomieszczeniach,
  • sprzęt użytkowany jest każdego dnia przez co najmniej kilka godzin.

Warto również pamiętać tym, że by utrzymać sprzęt w stanie sprawnym, należy jak najszybciej skontaktować się z serwisem, gdy tylko pojawią się pierwsze problemy związane z zakłóconym działaniem drukarki.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? 

Jeżeli poszukujecie Państwo niezawodnego serwisu drukarek, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W przypadku firm na wyraźne życzenie klientów na czas naprawy drukarki oferujemy sprzęt zamienny. Dodatkowo sami przyjeżdżamy po sprzęt wymagający przeglądu i usunięcia powstałych usterek. To duża wygoda i przede wszystkim oszczędność czasu. 

Niestety może zdarzyć się tak, że sprzęt nie bezie nadawał się do naprawy lub koszt przywrócenia sprawności drukarce będzie zbyt wygórowany. W takim przypadku z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno drukarki nowe, jak i poleasingowe.

Posiadamy również wysokiej jakości tonery zamienne, które są użyteczne, pozwalają na uzyskanie druku wysokiej jakości, a przy tym ich cena nie jest wygórowana. W wielu przypadkach to znacznie lepsze rozwiązanie niż kupowanie oryginalnych tonerów. 

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Jesteśmy zgranym zespołem specjalistów z odpowiednio dużą wiedzą i umiejętnościami, niezawodnie działamy na rynku już od 16 lat. W przypadku nawiązania współpracy z firmami serwisujemy nie tylko drukarki, ale również inne urządzenia takie jak komputery, laptopy czy monitory.

Serwisowanie drukarek ma wiele zalet, dlatego też warto zadbać o to, by wykonywane było regularnie. To dobry sposób na oszczędności, gdyż podjęte w odpowiednim czasie działania sprawiają, że przyczyna problemu jest lokalizowana, a następnie naprawiana bardzo szybko. Dzięki temu problem nie pogłębia się, urządzenie może zostać naprawione, a nie wymienione na nowe, co byłoby dość kosztowne.