Sprzęt komputerowy poleasingowy w Białymstoku (laptop, komputer, monitor) – używany, odnowiony – lepszy niż nowy

Tanie laptopy i komputery, laptopy poleasingowe.
Czym jest sprzęt poleasingowy?

Sprzęt poleasingowy to sprzęt klasy biznes. Są to urządzenia komputerowe, takie jak laptopy, komputery, monitory, drukarki, które zostały wypożyczone w formie leasingu przez duże firmy, często na okres kilku lat. Po upływie leasingu sprzęt wraca na rynek wtórny, jako sprzęt odnowiony. Firmy, takie jak nasza odkupują go i przygotowują do odsprzedaży.

Co się dzieje z komputerami poleasingowymi, zanim trafią do sprzedaży?

Sprzęt przechodzi selekcję pod kątem wizualnym i technicznym. Nasi specjaliści testują i czyszczą urządzenia. Później instalują najnowsze oprogramowanie, najnowsze sterowniki i pakiety darmowych programów.

Gwarancja na laptopy i komputery poleasingowe.

Laptopy i komputery poleasingowe są dokładnie przetestowane dlatego dajemy nawet do 24 miesięcy gwarancji. Jesteśmy pewni tego co sprzedajemy, ponieważ jesteśmy w branży ponad 16 lat i dokładnie wiemy jakie modele i marki są warte uwagi. Ponadto jako serwis sprzętu komputerowego wiemy jakie urządzenia sprawiają najmniej problemów naszym klientom.

Tanie i dobre laptopy poleasingowe i komputery to przed wszytki oszczędność

Sprzęt poleasingowy jest to sprzęt klasy biznes. Nowy kosztował parę tysięcy złotych, a dziś można go kupić nawet za 1/4 ceny. Ponadto sprzęt jest wykonany z wysokiej klasy materiałów, które w bardzo małym stopniu starzeją się w czasie – jest po prostu lepszy. To nie jest sprzęt z supermarketu, który często nie wytrzymuje okresu gwarancji. Skąd to wiemy? Ponieważ serwisujemy sprzęt komputerowy od ponad 16 lat.

Laptop poleasingowy, używany jest tańszy i lepszy od nowego.

Musimy zdawać sobie sprawę, że sprzęt poleasingowy to najwyższe modele z danej marki. Dlatego kupując nowy, najtańszy laptop z supermarketu zapłacimy powiedzmy około 2000 zł. W tej cenie kupimy półkę tak zwaną konsumpcyjną, czyli niższej jakości. Kupując laptop poleasingowy otrzymujemy sprzęt najwyższej jakości w cenie sprzętu marketowego, a nawet niższej. Ponadto laptopy poleasingowe są konstruowane tak, aby działały latami zapewniając komfortową i stabilną pracę. Duże firmy nie mogą pozwolić sobie na przestój w pracy, dlatego inwestują w najlepsze marki.

Ile możemy zaoszczędzić kupując taki sprzęt?

Na pewno możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale nie tylko. Laptopy poleasingowe rzadziej trafiają do serwisu, co oszczędza nam dodatkowe finanse oraz czas, który tracimy nie mając sprawnego laptopa do pracy. Często porównujemy laptopy do samochodów – lepszy używany mercedes, niż nowy fiat panda. Cenowo mogą być zbliżone, ale jakość i komfort użytkowania przemawia na korzyść mercedesa.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu poleasingowego?

Większość klientów kupuje „oczami” i to jest często pierwsze kryterium wyboru. My jesteśmy po to, aby dobrać odpowiednie parametry do potrzeb klienta. Dlatego dokładnie wypytujemy się o przeznaczenie danego laptopa czy komputera. Sprzęt, który proponujemy ma bardzo małe ślady zużycia, jest w tak zwanej klasie A. Parametry są zróżnicowane i jak wiadomo, budżet każdego klienta jest inny. Dlatego jeżeli chodzi o wygląd, to wybór jest raczej prosty, a ze sprawami technicznymi można liczyć na naszych fachowców. Naszą rolą jest dobranie sprzęt najbardziej atrakcyjnego cenowo i odpowiedniego parametrycznie. Ważnym aspektem jest gwarancja i na to trzeba zwrócić dużą uwagę. Ponieważ różne firmy dają różny okres gwarancyjny na swój sprzęt poleasingowy. W naszym przypadku jest to nawet do 24 miesięcy.

Jak rozróżnić sprzęt poleasingowy od używanego?

Jeżeli mówimy o sprzęcie poleasingowym, to mamy na myśli takie marki jak Dell, Lenovo czy HP, ale tylko ich najwyższe wersje biznesowe, takie jak: Precision, Latitude, EliteBook, ProBook, Zbook, ThinkPad. Dodatkowo sprzęt poleasingowy był używany przede wszystkim w dużych firmach – np. laptop często jest podpięty do stacji roboczej, gdzie podłączony jest monitor, myszka i klawiatura i jest praktycznie nieużywany. Używana jest tylko jego moc obliczeniowa, a okresowe przeglądy pozwalają utrzymać go w super kondycji. W przypadku sprzętu używanego raczej kojarzy się on z użytkownikami domowymi, czyli wiele osób korzysta z jednego laptopa. Nie raz korzystają z niego, trzymając go na kolanach czy pościeli, jedząc chipsy i narażając na zalanie napojami, które spożywają w trakcie oglądania filmu. Sprzęt używany raczej nie przechodzi cyklicznych przeglądów, które utrzymują sprzęt w dobrej kondycji. Jako serwis mamy styczność zarówno ze sprzętem używanym i poleasingowy w firmach i proszę uwierzyć różnica w zużyciu jest ogromna.

Jakie są zalety kupowania komputerów poleasingowych?

Główną zaletą jest gwarancja na sprzęt nawet do 24 miesięcy. Ponadto mamy pewność, że przed sprzedażą sprzęt został odpowiednio sprawdzony przez naszych fachowców. Inną zaletą jest szeroki wybór różnorodnych modeli w klasie biznes, a cena jest znacznie niższa niż gdybyśmy chcieli kupić taki sam, nowy sprzęt.

Dlaczego kupowanie sprzętu poleasingowego pozytywnie wpływa na środowisko?

Koszt produkcji nowego laptopa jest bardzo znaczący dla naszej planety, bo to około 300 kg dwutlenku węgla, który zostawia naprawdę bardzo duży ślad węglowy. Same zużycie wody potrzebnej przy produkcji to 200 tys. litrów, a dodatkowo potrzeba aż 1200 kg zasobów z ziemi. Dlatego bardzo mocno promujemy w mediach społecznościowych i na stronie internetowej 3giga.pl nasze hasło: zamiast nowe – wybierz poleasingowe.

Sprzęty poleasingowe można kupić poprzez stronę gigalaptopy.pl.