5 różnic między laptopem biznesowym a marketowym
5 różnic między laptopem biznesowym a marketowym.
Pierwszą różnicą, odczuwalną po zetknięciu się z laptopem biznesowym, jest jakość materiałów z jakich jest wykonany. Są to materiały odporne na otarcia, zarysowania i pęknięcia. Dlatego nawet po kilku latach laptopy biznesowe nie są poniszczone. Do wykonania obudowy takiego laptopa używa się trwałych materiałów takich jak np: lekkie stopy metali, aluminium, magnezu czy też włókna węglowe.
W laptopach biznesowych, w większości przypadków, znajdziemy matryce matowe i antyrefleksyjne. Dzięki czemu praca jest wygodniejsza. W takiej matrycy nie widać odbić światła, przedmiotów znajdujących się w biurze czy też twarzy użytkownika. Obraz zawsze jest wyraźny i nic oprócz wyświetlanej treści nie skupia naszej uwagi.
. Podzespoły laptopa dla większości użytkowników to przed wszystkim procesor, dysk , pamięć, karta graficzna. Jednak w przypadku laptopów biznesowych duży nacisk odnośnie jakości kładzie się nie tylko na parametry ale i na najmniejsze elementy elektroniczne, które decydują o trwałości całej konstrukcji. W odróżnieniu od laptopów marketowych, biznesowe służą wiele lat nie tracąc na wydajności i są bezawaryjne.
Sprzęt biznesowy wyróżnia się większym bezpieczeństwem. Laptopy wyposażone są w czytniki linii papilarnych, szyfrowanie danych TMP, czujniki wstrząsu, czy też klawiatury odporne na zalanie.
Cena nowych laptopów biznesowych może niektórych zniechęcić. Jest dużo wyższa niż laptopów konsumenckich. Jednak jak wiemy jakość ma swoją cenę. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są laptopy biznesowe POLEASINGOWE marki DELL, HP, LENOVO. Kosztują tyle co marketowe ale dostarczają wysoką jakość wykonania. Są to linie laptopów Dell Precision, Dell Latitude, HP EliteBook, HP ProBook, Lenovo ThinkPad
W ofercie stale posiadamy modele biznesowe poleasingowe, na które dajemy nawet do 24 miesięcy gwarancji.
Wszystkie są po gruntownych testach przeprowadzonych przez doświadczonych techników.