Wymiana gniazda zasilania w laptopie

Bezpłatna diagnoza – Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami

Jakie mogą być objawy uszkodzenia gniazda w laptopie?

  1. Laptop nie ładuje baterii
  2. Laptop nie uruchamia się na samym zasilaczu (bateria wyjęta)
  3. Podczas ruszania wtykiem od zasilacza laptop zaczyna ładować baterię
  4. Końcówka zasilacza mocno się nagrzewa, podczas pracy laptopa

Przyczyny uszkodzenia gniazda w laptopieMechaniczne uszkodzenie gniazda i laminatu po upadkustopione gniazdo zasilania, wymiana gniazda

  1. uszkodzenie mechaniczne: częste podłączanie zasilacza, upadek, wygięcie włożonej końcówki zasilacza
  2. zła jakość spoiwa w punktach lutowniczych
  3. wysoka temperatura (zwarcie na nogach gniazda)
  4. używanie niedopasowanego zasilacza

Naprawa gniazda zasilającego w laptopie:

W przypadku kiedy gniazdo zasilania w laptopie jest nieuszkodzone (wymiana gniazda nie jest potrzebna), odlutowało się od płyty głównej lub zostało naruszone mechanicznie, możliwe jest przelutowanie takiego gniazda. Polega to na rozebraniu laptopa tak aby był dostęp do płyty głównej laptopa, na której jest osadzone gniazdo zasilania (większość przypadków).  Położenie nowego spoiwa na wszystkie punkty (nóżki) którymi gniazdo łączy się z płytą główną laptopa.

 Wymiana gniazda zasilania w laptopie:

Kiedy stwierdzimy, że gniazdo jest w złym stanie technicznym lub jest połamane wówczas zawsze zalecamy wymianę.  Gniazdo musi być dobrane do konkretnego modelu laptopa. Odlutowujemy stare gniazdo , czyścimy punkty lutownicze ze starego spoiwa i przylutowujemy nowe gniazdo do płyty głównej laptopa.

Ile kosztuje wymiana gniazda (naprawa) zasilania w laptopie?

W większości przypadków cena zaczyna się od 150 zł. Jeżeli chodzi o naprawę od tej ceny należy odjąć cenę gniazda , która przeważnie jest z przedziału 10-50 zł. Jak widać większą cześć opłaty pochłania czas poświęcony na prawidłowe rozebranie laptopa, demontaż gniazda, montaż gniazda i złożenie laptopa tak aby nie było śladu po naprawie.

Są przypadki kiedy koszt wymiany gniazda w laptopie jest niższy.  Jeżeli otrzymamy samą płytę główną od laptopa i naszym zadaniem będzie jedynie wymiana lub poprawa lutowania gniazda, wówczas cena ustalana jest indywidualnie.